AFSİAD’dan büyük bir hamle…

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kadir SAYIN ile Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Hayri TOKMAN arasında yürütülen görüşmeler neticesinde, iki tarafın Yönetim Kurullarının da onayları ile AFSİAD ile RTİB arasında iş birliği protokolü imzalanması kararı alınmıştır.

Merkezi Rusya’da bulunan ve  200’e yakın üye firmaları  ile bölgede yaklaşık  12 milyar dolar tutarında  yatırımları gerçekleştirilmiş olan Rus Türk İşadamları Birliğinin (RTİB)   ile AFSİAD  arasında imzalanacak olan iş birliği protokolünün, Türk -Rus  ekonomik ilişkilerinin artırılması, Rusya’da bulunan Türk girişimci ve iş adamları ile burada yaşamını sürdüren Türk toplumu ile iş adamlarımız arasında  birlik ve dayanışmanın arttırılması, iş dünyasının karşılaştığı sorunlara çözüm üretilmesi, Rus toplumu ile makamları nezdinde ülkemizin tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunması bakımından önemli bir rolü olacaktır.

Taraflarca prensip de anlaşılan İş birliği protokolü, AFSİAD heyetinin Moskova’ya yapacağı ziyaret esnasında iki kurumun Yönetim Kurul Başkanları Sn. Sabahattin YAVUZ ile Sn. Kadir SAYIN katılımları ile düzenlenecek törende  imzalanacaktır.

 

 

Sn. Hayri TOKMAN Bşk Yrd.

Sn.  Kadir SAYIN Yön.Kur.Bşk.